Гімназія № 8

Бібліотека



Таровик Ірина Іванівна – провідний бібліотекар, завідуюча бібліотекою


Моє професійне кредо:
> Навчати і виховувати дітей за допомогою книги.
> Щоб жила книга, щоб не вичерпувалися знання.
> Щоб збільшувалась кількість читачів.
> Щоб діти робилися знаючими, допитливими, кмітливими.
Ціль моєї роботи допомогти:
> Учню оволодіти програмними знаннями та закріплювати їх бібліотечними засобами.
> Розвивати навики читання.
> Розвивати інтелектуальні здібності та таланти школярів.
> Навчити учнів розуміти, користуватися джерелами інформації.


День Пам'яті та Примирення



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День пам'яті Чорнобиля



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День книги 23 квітня



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День працівників ракето-космічної галузі України



Інформаційна листівка


Сучасні українські книжки



СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ КНИЖКИ


Топ найкращих українських книжок



Топ найкращих українських книжок


День рідної мови



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


20 лютого - День Небесної сотні



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День Єднання 2024



16 лютого, на День Єднання, відбувся бліц -турнір "Україна-єдина країна." Участь брали 2 команди-діти і дорослі. В ньому проходили конкурси: відповісти на запитання вікторини, розгадати кросворд, додати прислів'я та приказки, читання українських скоромовок, доповнити вірш про Україну.


Раджу почитати



ОГЛЯД КНИГ


Битва під Крутами



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


До Дня Соборності України



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


Стежками рідного краю



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


Традиції Нового року



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


Як святкують Різдво в різних країнах



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День ліквідатора ЧАЕС



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


День Святого Миколая чудотворця



НФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА ТУТ


Запали свічку



Інформаційна листівка


Ми українці: честь і слава незламним



Інформаційна листівка


День толерантності



Інформаційна листівка


Дитина, її права і обов'язки



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА


Подорож Україною



ПРЕЗЕНТАЦІЯ


Онлайн-бібліомарафон "Єдина Україна"



МАТЕРІАЛИ БІБЛІОМАРАФОНУ


Знайомство з бібліотекою 1 класи



Знайомство з бібліотекою 1 класи


Віртуальна виставка «Найкраща ненька –Україна» (5-9 класи)



ВИСТАВКА


Бібліотечний урок "З історії виникнення книги" 3 клас



МАТЕРІАЛИ УРОКУ


Національні символи України



Україна для кожного з нас не просто земля, де ми народилися, де жили наші предки. Вона є цілим світом звичок, уявлень і почуттів, які ми сприймаємо з дитинства. Наша держава сформувалася внаслідок довгого розвитку і має багате історичне минуле. Символіка – cвоєрідна візитна картка країни. Історично склалося так, що кожна країна має свої Державні та народні символи. До Державних символів країни належать Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн, які є розпізнавальними знаками країни. Окрім того, кожен народ має народні символи. Народні символи - це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть – це батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Всі вони наші давні і добрі символи, наші обереги. Можливо, маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родову пам'ять, волелюбність. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.

Державний Прапор України 28 січня 1992 р. Постановою Верховної Ради Державним прапором незалежної України було затверджено стяг, що складається з двох горизонтальних смуг блакитного і жовтого кольорів. Державний Герб України Відповідно до Конституції і Постанови Верховної Ради України "Про Державний Герб України" від 19 лютого 1992 р., великий Державний Герб України розробляється з урахуванням малого Державного Герба України (тризуб) як його головного елемента і герба Війська Запорозького. Великий Державний Герб України ще не затверджено, розробка його концепції продовжується. Державний Гімн України — національний гімн на музику М.Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Шанобливе ставлення до державних та народних символів, виховання патріотичних почуттів і гордості за власну країну є дуже важливою сходинкою в закладенні духовних основ державності.


Видатні спортсмени України



Україна має низку видатних спортсменів, які прославили країну на міжнародній спортивній арені. Ці талановиті атлети не лише вражають своїми досягненнями, але й виступають як взірці мужності, наполегливості та професіоналізму Спортсмени – це гордість країни. Видатні українці вже багато років змагаються на найбільших спортивних аренах, здобувають перемоги та прославляють Україну на весь світ. Українці захоплюються своїми спортсменами, підтримують та щиро радіють їх перемогам. Нам справді є ким пишатись. Ми вирішили згадати рекорди 8 найвидатніших спортсменів, яких знають у всьому світі. Інесса Кравець Один із найстійкіших світових рекордів у жіночій легкій атлетиці, який ніхто не міг побити 26 років, належав Інесі Кравець у потрійному стрибку. Спортсменка встановила його на чемпіонаті світу 1995 року в Гетеборзі, показавши результат 15,50 м. Наступного року вона виграла золоту олімпійську медаль на Олімпіаді в Атланті 1996 року, ставши першою в історії чемпіонкою серед жінок у потрійному стрибку. Оксана Баюл Оксана Баюл назавжди залишиться в історії, як перша олімпійська чемпіонка незалежної України. У 1994 році в Ліллехаммері (Норвегія) ніхто, включно з організаторами Олімпіади (які, як виявилося, не мали навіть запису українського гімну), не чекав золота від 16-річної української фігуристки. Через пошук мелодії українського гімну церемонію нагородження затримали майже на годину. Того вечора під час тріумфу спортсменки сотні тисяч людей у всьому світі вперше відкрили для себе нову країну, яка дебютувала на Олімпійських іграх і відразу ж виграла золото. Лілія Подкопаєва У 1996 році на Олімпійських іграх в Атланті ця тендітна 17-річна українська спортсменка виграла абсолютну першість зі спортивної гімнастики й змусила президента Америки Білла Клінтона і 45 тисяч глядачів залу Georgia Dome аплодувати стоячи. Досі ніхто, навіть серед чоловіків, не може зробити її фірмовий подвійний стрибок вперед з поворотом на 180 градусів. Лілія Подкопаєва відома як граційними та потужними виступами, так і власним стилем гімнастики. Лілія не боялася експериментувати та робити свій внесок у спадщину цього виду спорту. Три характерні елементи Лілії тепер названі на її честь.

Володимир і Віталій Кличко Брати Клички відомі у світі професійного боксу з 1996 року. У 2018 році Володимир та його брат Віталій потрапили до Книги рекордів Гіннеса як брати-чемпіони, які провели найбільшу кількість боїв та зібрали в одній родині усі чемпіонські пояси у важкій ваговій категорії. Брати Клички зробили великий вплив на спорт в Україні, надихнувши кілька поколінь талановитих спортсменів. Руслан Пономарьов У 2002 році Руслан Пономарьов став першим чемпіоном світу з шахів в історії незалежної України. Він був зовсім юним, коли потрапив на Олімп майстрів стратегії та комбінацій. У 1998 році 14-річний Руслан став наймолодшим гросмейстером. А через чотири роки, знову з тим же прикметником наймолодший, він став чемпіоном світу з шахів. Андрій Шевченко Починаючи з кінця 90-х років і до нашого часу кожен європеєць, який навіть не знає тонкощів географії чи історії, почувши назву «Україна», одразу ствердно відгукується на цей топонім і називатиме Шевченко. Володар Золотого м'яча, переможець Ліги чемпіонів, володар Суперкубка УЄФА, багаторазовий чемпіон і володар Кубка України та Італії, володар Кубка Англії, найкращий бомбардир чемпіонату України та італійської Серії А, чвертьфіналіст ЧС-2006, лідер збірної України на Євро-2012. Це далеко не повний перелік досягнень і заслуг Андрія Шевченка. Своїм талантом і працею він підняв імідж українського футболу та України загалом на набагато вищий рівень. Крім того, Шевченко став прикладом і кумиром для сотень тисяч дітей, які прагнули бути схожими на нього. Еліна Світоліна Українська тенісистка Еліна Світоліна встановила чимало національних рекордів, посівши найвище місце серед українських тенісисток у світовому рейтингу (№3 у рейтингу WTA). Крім того, вона єдина, хто вигравав Підсумковий турнір WTA, єдина українка, яка дійшла до півфіналу турніру Великого шлема в одиночному розряді. Еліна є чвертьфіналісткою Олімпіади-2016 і бронзовою призеркою Олімпіади в Токіо. Україна багата на талановитих спортсменів, які гордо прославляють синьо-жовтий прапор по всьому світу.


День пам'яті загиблих захисників України



29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Більше читайте на сторінці Українського інституту національної пам'яті


День незалежності України 2023



У 2023 році Україна відзначить 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми  українці. Сьогодні, які і багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців.
Цікаві факти про незалежність України
1. 16 липня 1991 року вперше святкували День Незалежності України, пізніше дату перенесли на 24 серпня.
2. На Всеукраїнському референдумі народ ухвалив рішення про проголошення незалежності української держави. На аркуші був лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» Понад 90% українців з усіх областей відповіли згодою.
3. 23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акту проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.
4. 24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.
5. В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали ВР синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. Потім прапор підняли над куполом парламенту.
6. 28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.
7. Перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.

Неважливо, де ми народилися: у Києві чи Запоріжжі, Львові чи Донецьку, Полтаві чи Одесі, неважливо скільки нам років. Тільки одне має вирішальне значення: наша спільна Батьківщина і наше спільне майбутнє. І тільки разом ми можемо його змінити на краще. Слава Україні! Дорога Україно, сьогодні минуло вже 32 роки відтоді, як ти здобула довгоочікувану незалежність. Багато випробувань випало на твою долю. Ми віримо, що ти подолаєш всі труднощі і станеш ще краще, ніж була, адже ми тебе любимо!
Українці, з Днем Незалежності всіх нас! Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу! Нехай наша Батьківщина цвіте і розвивається. Ми українці - і пишаємося цим!


Інформаційна листівка до Дня Конституції України



ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА ПРО ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ


Шкільна бібліотека радить прочитати



Книжки для читання разом з вашими дітками


Бадмінтоністи на захисті України



ПРО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ ЧИТАЙТЕ ТУТ


Огляд "Найкращі книги письменників - дітям" 4-6 класи



РЕКОМЕНДАЦІЇ КНИЖОК


День захисту дітей 2023



ЧИТАТИ ТУТ


День пам’яті жертв політичних репресій



ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО


День вишиванки 2023



Цікаві факти про вишиванку


День Пам'яті та Примирення



День Пам'яті та Примирення


День праці



МАТЕРІАЛ ТУТ


37 років аварії на ЧАЕС



ПРЕЗЕНТАЦІЯ


Всесвітній день книги та авторського права



Інформація про до Дня книги


Вікторина «Вшануємо книжку» 3-4 класи



Питання вікторини дивіться тут


Книжкова викладка




Малюємо, читаємо - в творчості зростаємо




Огляд «Радимо прочитати» 5-9 класи



Діти пізнають світ багатьма способами. Один з них – книги, які вони обожнюють читати з раннього віку. Якщо шукаєте історії, які б змогли зацікавити вас ще більше – наш огляд для вас! Тут ви знайдете найкращі, найвизначніші та найпопулярніші цікаві книги. Далі читайте тут


Письменники які боронять Україну



Більше читайте тут


Тиждень читання 27 березня -02 квітня 2023




Екологічні проблеми довкілля



ПРЕЗЕНТАЦІЯ


День Державного Гімну України



10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну, святкування якого затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 07 грудня минулого року. Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.


Вшанування кобзаря




Письменник рідного краю



ПОСИЛАННЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ


Всесвітній день письменника




День спротиву окупації Автономної Республіки Крим



26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу.


День небесної сотні



ПРЕЗЕНТАЦІЯ


День єднання України




День вшанування воїнів учасників бойових дій на території інших держав



ПРЕЗЕНТАЦІЯ. Крізь пекло Афганської війни


Пам'яті героїв КРУТ



29 січня – День пам’яті Героїв Крут На станції Крути, що у Чернігівській області, кілька сотень українських юнаків вступили у смертельний двобій з російсько-більшовицькою ордою, яка переважала і в живій силі, і в озброєнні Січень 1918 року. Українська Народна Республіка, що постала на руїнах Російської імперії, опинилась у смертельній небезпеці: у Києві розпочалося більшовицьке повстання29 січня вони вже за 130 кілометрів від Києва – неподалік залізничної станції Крути. Українське військове командування, яке очікувало основного наступу більшовиків не з боку Бахмача, а з полтавського напрямку і спрямувало туди основні сили, розгублене: боєздатної армії, яка б чинила росіянам гідний опір, немає.Одна з тогочасних київських газет писала: «Існувати Україні як державі залишилися лічені дні: ми у ворожому оточенні – не сьогодні-завтра п’яна більшовицька солдатня буде вештатись київськими вулицями».І тоді на допомогу уряду УНР приходять молоді українці – студенти й гімназисти: на зборах студентів Київського університету святого Володимира створюється курінь Січових Стрільців, який на шпальтах київських газет оприлюднює звернення до українського студентства. У ньому, зокрема, було сказано: «Треба за всяку ціну спинити той похід, який може призвести Україну до страшної руїни і довговічного занепаду. Кому, як не нам, перепинити більшовикам шлях на Київ».

Спогади безпосередніх учасників. Ось що писав, згадуючи їх, київський студент Левко Лукасевич у своїй книзі «Спогади на схилку життя»: «Студентський курінь Січових Стрільців складався з добровольців – студентів вищих шкіл, які не були покликані під час війни на військову службу з огляду на молодий вік чи поганий стан здоров’я, з учнів вищих класів українських гімназій, невеликої кількості вояків Першої юнацької школи кільканадцяти слухачів школи військових лікарських помічників, які, не роздумуючи про долю своїх родин, вступили до Студентського куреня. Після короткого поспішного курсу муштри ми вирушили на Чернігівщину, проти більшовиків, що наступали. День 29 січня 1918 року видався похмурий і неспокійний. Маючи сили, що переважали, їхня лінія виходила далі поза нашу з наміром нас оточити, проти чого ставили спротив наші юнаки на лівому й правому крилі. Від дев’ятої години ранку ворог почав обстрілювати наші позиції сильним рушничним вогнем. Потім розпочав артилерійську підготовку, яка тривала майже до кінця бою. Ворог постійно обстрілював нас… Це був дуже тяжкий відступ. Набоїв ставало щораз менше. У багатьох наших стрільців рушниці перегрілися і перестали стріляти. Вони, як і менш досвідчені стрільці, віддавали набої кращим стрільцям, а самі вдягали на рушницю багнет, як єдину останню зброю, і понуро відступали під кулями ворога, що наступав зі всіх сторін». Тіла загиблих студентів і гімназистів з-під Крут були перевезені до Києва, де 19 березня 1918 року урочисто поховали на Аскольдовій могилі. Участь у траурному мітингу на Аскольдовій могилі взяли державні й політичні діячі УНР, представники інтелігенції. 18-20-річні юнаки здебільшого не були готовими до військових дій і мали погане обмундирування. Росіяни ж мали десятикратну перевагу в живій силі, на озброєнні у них був бронепотяг, артилерія та стрілецька зброя. Українці мали 16 кулеметів, залізничні платформи з гарматою на кожній, які поступалися в потужності російському панцернику. Адже внаслідок того бою наступ російських військ було призупинено на декілька днів і уряд УНР провів перемовини з державами Четвертного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією і Туреччиною) у Брест-Литовському, які закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням мирного договору – по суті, першого договору, який визнавав УНР як самостійну державу і суб’єктом міжнародних відносин. Згодом українські війська розпочали звільнення території України від більшовиків і у квітні 1918-го року практично вся територія України була звільнена з-під російської окупації. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.До речі, мирний договір підписала і делегація Росії, зобов’язавшись визнати право українського народу на самовизначення, законність влади Центральної Ради, виведення з території України свого війська. Власне, росіяни визнавали українську державу в кордонах, проголошених ІІІ Універсалом Центральної Ради.


Пам'яті жертв Голокосту



27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про моральний обов’язок не допустити знову трагедії Голокосту.«Голокост — загальнолюдська трагедія. Не допустити ніколи знову — наш моральний обов’язок. Вічна пам’ять невинним жертвам Голокосту», - зазначив Шмигаль. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій, у тому числі персонально для них. Про це йдеться у заяві Офісу Президента."На жаль, і в наші дні в деяких країнах світу панують тирани, яких історія нічого не навчила", - зауважили в Офісі Президента."Усі країни мають право на безпеку та розвиток. Усі люди в цьому світі мають право бути вільними та рівними, незалежно від їхньої етнічної приналежності, кольору шкіри, мови, віросповідання. Пам’ятаймо ж про це, згадуючи мільйони жертв Голокосту та вшановуючи їхню пам’ять", - наголосили в Офісі глави держави.


День Соборності України



ВІДЕО ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ
Україна-Соборна держава 22 січня-День Соборності України.Цей день ознаменований двома значними подіями в історії України: проголошенням Незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року й Акту Злуки українських земель 22 січня 1919 року. Роки радянського поневолення не загасили віру українців у повернення власної державності. Визвольна боротьба зрештою увінчалася відновленням незалежності України в 1991році. Та сьогодні Україна продовжує свою боротьбу за незалежність та соборність. Через сторіччя після проголошення Акта Злуки соборність залишається одним з ключових національних завдань. Віримо і мріємо, що «живий ланцюг» до Дня Соборності скоро поєднає усю, вільну та неподільну, і звільнену від окупантів Україну – від Ужгорода до Донецька, від Севастополя до Чернігова. В єдності українського народу є його незламна сила, побороти яку не здатен жоден ворог.


Інформація «Обізнаний - отже захищений»



ПОСИЛАННЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ


Що почитати на зимових канікулах



КНИЖКИ НА КАНІКУЛИ ПОРАДИ ТУТ


ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ



6 грудня в Україні традиційно відзначають День Збройних Сил. Це свято з'явилося в нашому календарі у 1993 році, воно було засноване в день ухвалення в 1991 році закону "Про Збройні Сили України" і з тих пір відзначається щорічно. День Збройних Сил України святкують усі війська: сухопутні, повітряні та військово-морські. З нагоди цього свята у бібліотеці гімназії підготовлено книжкову виставку "Збройні Сили України- слава, гордість, міць країни", щоб всі відвідувачі мали змогу дізнатися більше про українську армію і військовий лад. На виставці представлені книги про солдат, які боронять нашу землю від ворога та їхні подвиги. Набираймося міцності духу, незламності та сили задля того, щоб захищати нашу неньку Україну.

«…Я поіменно вас не знаю, рідні,
І відчуттів перед кривавим боєм.
Та знаю – кращого життя ви гідні,
Ви наша гордість, ви наші Герої!!!...»
Т. Микитина
У день свята з відчуттям глибокої шани і вдячності щиро вітаємо всіх військовослужбовців та ветеранів з Днем Збройних Сил України та бажаємо усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, козацького здоров’я, звершення всіх мрій і побажань, а головне- закінчення війни.


Книжкова викладка



Тиждень порозуміння та особистої безпеки


Книжкова викладка



День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.О 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.


День української писемності та мови



Кирил ЧАЛОВ


Віртуальна виставка



Посилання




Презентація "Україна - єдина країна"ПОСИЛАННЯ


Віртуальна екскурсія по бібліотеці



Запрошуємо на віртуальну екскурсію по шкільній бібліотеці ВІДЕО


Турнір "Знавці української мови"



До Міжнародного дня рідної мови з дітьми 4-Б класу було проведено турнір "Знавці української мови".В ньому проводились конкурси: "сторінка рідного фольклору,"дивосвіт запитань," "криниця мудрості","пісня-душа народу","загадки про мову","прямо і влучно".


Інсцененізація народної казки вихованцями гуртка "Джерело"



Виступ дітей з гуртка "Джерело", народна казка "Вовк і семеро козенят" на сучасний лад.


Літературний брейн-ринг: "Зорепад книжкових ідей"



В шкільній бібліотеці проводилось захоплююче змагання любителів і шанувальників книги. В грі брали участь дві команди найерудованіших та найкмітливіших участників з 5–А класу. Класний керівник Тимчура І.В. була журі і оцінювала відповіді дітей та робила підрахунок балів. Переможцем стала команда «Кмітливі».


Шкільний захід "Одна єдина Соборна Україна"



В шкільній бібліотеці відбувся захід "Одна єдина Соборна Україна". Брали участь здобувачі освіти 2-х класів та гуртка "Срібний голос". Діти ознайомилися з історією свята, розгадували вікторину "Як я знаю Україну", розповідали вірші, співали народні пісні. Була організована виставка до заходу.


Шкільний захід "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"



До дня Соборності України проводився захід "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг". В ньому взяли участь здобувачі освіти 6 - А класу з класним керівником Шушкевич Г. П. Захід пройшов цікаво, змістовно. Розповідали про історію свята, діти подивилися презентацію, ознайомились з літературою "Україна - наш дім". Діти розповідали вірші, співали пісні про Україну, відповідали на запитання вікторини.


Книжкова виставка "Збройні сили Украни-шлях тривалістю у 30 років"




Бібліоперфоменс: «Літературні герої у бібліотеці»



3 грудня у шкільній бібліотеці відбувся бібліоперфоменс: "Літературні герої у бібліотеці". Діти 3-Б класу показали виставу: «Курочка Ряба» на сучасний лад для дітей свого та 5-Бкласу. Також діти брали участь у конкурсах: «Казкове дефілє», «Пантоміма», «Хто швидше», «Казочки переплутались», «Рекламне оголошення», «Яка це казка?»


Книжкова виставка "Голодомор - трагедія нашого народу "




Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиціїї та цінності".



На цьому тижні для здобувачів освіти на високому рівні було проведено такі заходи:

1. Виставка "Літературна палітра Запоріжжя". На ній були представлені книги письменників Запорізького краю.

2. Благодійна акція "Читати, щоб радіти життю". Були подарені шкільній бібліотеці книги учнями 1-А, 1-Б, 5-Б класів.

3. Екскурсія до шкільної бібліотеки "Перша зустріч з бібліотекою" для 1-х класів. Діти ознайомились з книгами, виставками бібліотеки, відповідали на запитання вікторини, розповідали про свої улюблені книжки.

4. Презентація "Рідне місто-квітка України." У 4-Б класі

5. Свято "Посвята в читачі" 2 класи

6. Турнір "Веселі козачата" 3-В клас. В турнірі діти приймали участь у конкурсах: козацька кмітливість, супер козак, хто кого пересилить, повзунець, знавці історії, снайпер, шифровочка, скласти козацькі прислів' я, намалюю свого атамана.

ВСІ ФОТО


Книжкова виставка "Обереги українського народу "




26 квітня День Чорнобильської трагедії



ПРЕЗЕНТАЦІЯ "26 квітня День Чорнобильської трагедії"


Тиждень дитячого читання



Було проведено заходи:

1. Бібліотечний урок "Історія виникнення книги" 2 В клас.

2. Книжкова виставка в бібліотеці "Найкраща книга".

3. Літературна подорож "Казковими стежинами" 1 А клас.

4. Конкурс "Книжковий ерудит" 3 Б клас.

5. Турнір книгознавців "Читаючі мудреці" 3 А клас.

6. Бібліотечний ринг "Країна казкова - країна книжкова" 4 В клас.

7. Благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу".

Проводились конкурси та вікторини, діти давали відповіді на запитання, відгадували загадки, читали скоромовки, розповідали про найулюбленішу книгу, розгадували кросворд, дивились презентацію.


День пам'яті Героїв Небесної Сотні



Книжкова виставка до роковин небесної сотні "Твої герої, Україно!"


25 лютого 2021 року – 150 років від дня народження Лесі Українки



25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Завідуюча бібліотекою Таровик І.І. підготувала і провела літературну мозаїку "На крилах пісень" із здобувачами освіти 6-Б класу. Діти ознайомилися з біографією Лесі Українки, давали відповіді на запитання вікторини,розповідали вірші народної поетеси. У читальному залі бібліотеки Запорізької гімназії №8 організовано книжкову виставку "На крилах пісень" з творами Лесі Українки, які можна взяти в бібліотеці і прочитати.


Вічна пам'ять воїнам-інтернаціоналістам



До Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці Запорізької гімназії №8 завідуючою бібліотекиТаровик І.І було проведено книжкову виставку «Герої не вмирають…Просто йдуть...»


У світі цікавого



Здобувачі освіти 2-Г класу взяли активну участь у конкурсі ерудитів "У світі цікавого", який для них підготувала і провела завідуюча бібліотекою Таровик І.І.. Діти відповідали на запитання конкурсу, розгадували кросворд і загадки, знаходили замасковані слова.


Калейдоскоп професій



Протягом тижня профорієнтації завідуюча бібліотекою Таровик І.І. провела корисну годину спілкування в 9-А класі на тему "Популярні і затребувані професії в Україні"


27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ



27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Голокост в Україні Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви. Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) - близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв. Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб. Євреї, які залишалися на території Закарпатської України, у травні 1944 р. були вивезені до концтабору Аушвіц. По прибуттю вони, у переважній більшості, загинули в газових камерах. Бабин Яр Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 осіб. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень. Серед постраждалих – комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії, в’язні гестапо, українські націоналісти. Весною 1942 р. починає діяти Сирецький концтабір. Бабин Яр став останнім місцем і для його численних ув’язнених. Бабин Яр – некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.


22 січня – День Соборності України



День Соборності України - приуроченний до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну». Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. 22 січня 1990 року мільйони українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України. Вперше на державному рівні День Соборності України почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави». Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної політичної нації. Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. Як ніколи раніше, День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!


Електронні версії підручників



Електронні підручники можна переглянути он-лайн або завантажити на свій улюблений пристрій за наступним посиланням


Всеукраїнський місячник бібліотек "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта"-2020



У гімназії пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта".Головною метою є – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

Для здобувачів освіти на високому рівні було проведено такі заходи:

1. Екскурсія «Світ бібліотеки» (1 кл.)

2. Книжкова виставка «Еко - креатив» (1-11кл.)

3. Свято «Посвята в читачі» (2 кл.)

4. Буктрейлер "Про тварин" (5 кл.)

5. Презентація «Книги дня-енциклопедії» (5 кл.)

6. Перевірка підручників (4-9 кл.)

7. Вікторина «Заповідними стежками світу» (6кл.)

8. Гра «Брати наші молодші» (4кл.)

9. Екоподорож «Екологічне асорті» (3кл.)

10.Книжкова викладка «Заповідні куточки України» (5-9 кл.)


Віртуальна виставка Таровик І.І.




Альманах "Знову Афган наснився..."




Екотур "Світ навколо тебе"




Конкурс "Розумники й розумниці"




Казковий квест "Знайди скарб"




Бібліотека в шкільному таборі



Бібліомарафон "Поміркуймо, почитаймо, розважаймося"


Книжкова виставка "Тобі, чий подвиг безсмертний" (до Дня пам'яті та примирення).




Читаємо твори письменників рідного краю




Презентація "Майбутні професії України"




Бібліотека на канікулах. Подорож "Сім чудес світу"




Тиждень дитячого читання



1. Турнір книгознавців "Три мудреці" (3 Б кл.)

2. Круїз "Навколо світу сторінками періодики" 5-А кл.

3. Бібліомарафон "Від реальності до казки - один крок" 2-А кл.

4. Година цікавої інформації "Новини книги Гіннесса" 6-В кл.


Тиждень дитячого читання



1.Книжкова виставка"Книга твій друг"1-11 кл.

2.Акція"Подаруй шкільній бібліотеці книгу"1-11кл. Книги подарували: 6 класи -2 книги, 8-В клас Галанцева Варвара,2-А клас Заверіко Микита, Кірілл


Вибір підручників



Протоколи вибору підручників для 6 та 11 класів:
6 клас
11 клас


Літературна вікторина "Чи знаємо ми Шевченка"




Книжкова виставка "На допомогу вчителю"




Бібліотека на канікулах



1. Книжкова виставка "Мова - духовний скарб народу". 2. Гра "Бібліотечне лото"


Літературний конкурс "Бібліотечний ерудит" 4-Б, 4-В класи.




Книжкова виставка "Відлуння афганської війни"




Вікторина "В моєму серці Україна". 6-В клас




Бібліотечні заходи



Виставка до Дня Соборності України "Я люблю Україну".
Правознавча вікторина "Я маю право" 9-В клас .


Бібліотека на зимових канікулах



1. Вернісаж" Мандрівка книжковим містом ".

2. Випускниці 11-А класу завітали до бібліотеки .


Літературно-пізнавальна гра "Найуважніший читач" 3-В клас




Презентація "Професії майбутнього"




Бібліотечна гостина



Бібліотека-філіал 6. Захід"Наші улюбленці". 2-А клас


Бібліотечні заходи




1. Бенефіс читача"Книга у моєму житті" 6-А клас
2. Мозаїка "Книга своїми руками" 2-А клас


Бібліотечні заходи




1. Конкурс"Найкращий відгук на прочитану книгу". 5-Б клас
2. Конкурс дитячих ілюстрацій до казок і оповідань
Василя Сухомлинського"Малюю улюблену казку". 4-В клас
3. Флешмоб"Читаємо Василя Сухомлинського". 4-В клас
4. Літературна мандрівка"Що це за казка?". 1-А клас


Конкурс казок "Юний казкар"




Віртуальна виставка




Бібліотека на канікулах



Брейн-ринг "Яке це чудо - казки!"


Виставка "Я - творча дитина"



У виставці взяли участь такі класи:1-А,1-Б,1-В,2-А,2-Б,3-Б,3-В,4-Б


Місячник бібліотек



Проведені заходи:
1. Свято" Посвята в читачі "(2 класи)
2. Екскурсія в шкільну бібліотеку(1 класи)
3. Виставка"Я-творча дитина"(1-4 класи)


Книжкова виставка до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського




Захід "Ми діти твої, Україно"




Акція " Подаруй шкільній бібліотеці книгу"



Закінчилась акція " Подаруй шкільній бібліотеці книгу ", було подаровано 20 книжок:
1. Онищенко Марія 2-А клас - 10 книжок.
2. Пономарьов Богдан 3-Б клас - 1 книга.
3. Спірін Даніїл 3-А клас - 1 книга.
4. Учні 5-х класів - 2 книги.
5. Огаренко Віталій 6-А клас - 2 книги.
6. Учні 8-В класу - 4 книги.


Акція "Подаруй книгу шкільній бібліотеці"




Екскурсія до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна




Вибір книг в бібліотеці . Виставки




Тиждень дитячої книги



1.Вікторина "Зі сторінок казок".
2.Книжкова мозаїка "Читання - країна чарівна".
3.Бібліомарафон "Книги - вірні друзі".
4.Бібліотечний урок "Періодичні видання для дітей молодшого віку".
5.Літературна гра "Розумники та розумниці".
6.Бесіда-подорож "Україна - єдина країна".
7.Книжкова виставка "Книга твій друг".


Український гравікон "Квітни, наша мова "



Український гравікон "Квітни, наша мова ". Виставка "Рідна мова - диво калинове ".


Конкурс закладок




Книжкова виставка до Дня соборності України




Бібліотечні заходи на канікулах




1. Бібліофреш "Мандрівка в країну Журналію"
2. Бібліографічна мозаїка "Допитливі читайлики"


Буктрейлер




Контакти:
м. Запоріжжя
вул. Європейська 14а
тел: (061) 769-80-15
Розробник: © Cherniuk