Гімназія № 8

Відеоматеріали з мінної безпеки



Управління з питань розвитку освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради відповідно до листа управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради від 26.01.2024 №236/01-17, з метою інформування дітей стосовно небезпеки, пов’язаної з мінами, та правил безпечної поведінки у разі виявлення міни, надсилає просвітницькі відеоматеріали, для комунальних закладів освіти за посиланнями:
ВІДЕО №1
ВІДЕО №2
ВІДЕО №3


Алгоритм дій при загрозі нападу на заклад освіти



Сценарій дій та Пам'ятка


Національний портал з імунізації



Все про вакцинацію можна дізнатися на НАЦІОНАЛЬНОМУ ПОРТАЛІ З ІМУНІЗАЦІЇ


Подбайте про свою безпеку в період поширення грипу та ГРВІ




Освітній процес в умовах війни



Всі інформаційні матеріали за ПАМ'ЯТКИ БЕЗПЕКИ


Як протидіяти шахрайствам



Тематичні матеріали соціального контенту, розміщені на офіційному вебпорталі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за покликаннями

У Запоріжжі поліція проводить превентивну роботу з громадянами по запобіганню шахрайствам

Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті: поради запорізьких поліцейських

Запорізька поліція нагадує як не стати жертвою шахраїв за схемою «операції з банківськими картками»


Пам'ятка по впровадженню боротьби з карантинними рослинами



ПАМ'ЯТКА


Відеоролики з мінної безпеки



Дорогі діти та шановні батьки. Вже зовсім скоро розпочнуться літні канікули. Бажаємо щоб ваші подорожі були безпечними! Дотримуйтеся правил мінної безпеки та навчіть цьому дітей. Департамент з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації інформує про доступність 39 флеш-відеороликів з мінної безпеки, розроблених Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», які є доступними до перегляду за посиланнями:

Тека з відео №1

Тека з відео №2


До Дня охорони праці



З метою підвищення рівня обізнаності учнівської та студентської молоді в питаннях законодавства про працю, зокрема, щодо незадекларованої праці та ризиків потрапляння до трудового рабства. Публікації містять інформаційно-роз’яснювальний характер («Примусова праця: як розпізнати та уникнути» та «Переваги офіційного працевлаштування»). Інформаційно-роз’яснювальні матеріали Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розміщені на офіційному вебсайті Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за посиланням


Тиждень імунізації



Лист про тиждень імунізації


Безпека під час загрози БПЛА



Кирил ЧАЛОВ


Про проведення заходів з енергозбереження



Об'єднуємося заради ефективного та економного споживання енергоносіїв. Давайте разом допоможемо один-одному пережити зиму, економно споживаючи енергоресурси
НАКАЗ №202-р


Відеокурс - Обережно: міни



Відеоурок ознайомлює дітей з основами мінної безпеки, формує навички поводження із вибухонебезпечними предметами. ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕОКУРС

Кирил ЧАЛОВ


Єдиний урок безпеки -2022




Методичні рекомендації щодо формування безпечного і здорового освітнього середовища в умовах воєнного стану



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЧИТАЙТЕ ТУТ

Кирил ЧАЛОВ


Дії під час сигналу ТРИВОГА




Безпека в Інтернет



Пам'ятка щодо забезпечення інформаціної безпеки при роботі в мережі Інтернет

Кирил ЧАЛОВ


Безпека під час Новорічних свят



Експрес інформація


Про правила поведінки на залізничному транспорті



Інформація

Правила


Місячник безпеки життєдіяльності



Експрес інформація від ГУ ДСНС України у Запорізькій області Інформація





Про запобігання пожежам у побуті та правила безпечного поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів







Дотримуйтеся правил поведінки в надзвичайних ситуаціях










Міжнародний сигнал SOS(прохання про допомогу



Міжнародний знак "допоможи мені" - це стриманий сигнал, який ми можемо надіслати комусь із знайомих або зовсім незнайомому нам. Він повідомляє вам, що ми є жертвою насильства. Однак ми не можемо встати і голосно кричати про допомогу. Як наслідок, нам може загрожувати жорстоке покарання від нашого мучителя, з яким ми живемо і спілкуємось щодня. Міжнародний знак "допоможи мені" Багато людей стають жертвами домашнього насильства, і пандемія також не залишила вибору, нам нікуди втекти. Жертви домашнього насильства часто залишаються самотні. Вони щодня переносять насилля своїх близьких. Вони не можуть просити допомоги, перебуваючи вдома. Саме тому цей знак був створений. Це негласний заклик про допомогу, ініційований Канадським жіночим фондом. Ми можемо зробити цей знак під час чату у відеочаті або махаючи кoмусь із вікна. Приймаючи пакунок у кур’єра або стоячи за нашим мучителем, коли він з кимось розмовляє. Нам не потрібно використовувати слова для цього. З іншого боку, виглядає так, ніби ми з кимось вітаємось або прощаємось. Людина, яка бачить цей знак і знає, що він означає, може розкодувати тихий крик про допомогу, який ховається за ним. Що робити, коли хтось показує нам цей знак? Ми не повинні показувати жодних ознак того, що щось не так. Особливо, коли за нами спостерігає людина, яка потенційно може бути катувачем. Потерпілий може зіткнутися з наслідками. Зв’язок з поліцією Закінчуємо зустріч чи розмову так, ніби нічого не сталося, потім потрібно зв’язатися з поліцією за екстреним номером 102 і пояснити ситуацію, а також повідомити, що ця людина звернулася до нас по допомогу таким чином.


Обережно - лід




Місячник безпеки життєдіяльності



Під час місячнику у всіх класах проведено бесіди з БЖД. Протягом місячнику проведено конкурс малюнків на тему "ДСНС-очима дітей", "Обери життя", "Фокс і Трот поспішають на допомогу" - найактивнішими виявилися 1-В, 1-А та 4-Б. Учні 8 класів на уроках з основ здоров'я писали твори на тему "Що я знаю про рятувальників?" та створювали посібники для уроків. Дякуємо дітям та активним вчителям Баций А.М., Процак С.Г., Самсоновій Г.А. та директору Бірюковій І.В. за організацію роботи дітей. Найкращі малюнки переможців конкурсу нижче.


STOP COVID-19



Пам'ятайте, коронавірус становить смертельну небезпеку. Дотримуйтесь всіх рекомендацій МОЗ та бережіть своє здоров'я. Продовження читай тут


Боротьба з карантинними рослинами



Амброзія полинолиста відома багатьом. Насіння амброзії, перебуваючи в ґрунті на глибині до 30 см, лишається життєздатним тривалий час. Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз. Повитиця - від неї особливо страждають польові культури. Повитиці наносять великої шкоди в городництві, садівництві і виноградарстві. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку, поступово гинуть. Насіння має отруйні властивості. Крім того, повитиці часто є переносниками вірусів і хвороб. Способи та методи боротьби з карантинними рослинами слід проводити як організаціям так і самим громадянам. Згідно чинного законодавства сьогодні встановлена відповідальність за невиконання заходів щодо боротьби з карантинними рослинами. Одним з основних завдань на даний час для кожного члена громади є виявлення та локалізації карантинних бур’янів, а також визначення основних напрямків для локалізації амброзії полинолистої на території міста та району. Доречно буде нагадати що згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 105. Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн. - 170 грн.) і на посадових осіб - від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн. – 255 грн.) Відтак ми звертаємося до мешканців, з проханням взяти участь у виконанні заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, та не допускати подальшого розповсюдження карантинних рослин на території Комунарського району.


Протидія булінгу (цькуванню) МОН України



ПЛАН ЗАХОДІВ


Профілактика 2019-nCoV



Управління з питань розвитку освіти департаменту освіти і науки міської ради надало інформаційні матеріали для використання у профілактиці захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV


Інформація про коронавірус



Поява і поширення уханського вірусу стала топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ, месенджерах та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток і фейків. Для того щоб ви могли дізнатися більш правдиву інформацію надаємо вам офіційні відповіді на деякі питання, представлені для освітнього закладу Департаментом освіти і науки ЗМР.

  • Чи безпечно отримувати посилки з Китаю? Так, цілком. Неможливо заразитися новим коронавірусом через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень по торгівлі та переміщенні товарів з Китаю. Доставка поштових відправлень з Китаю та в Китай здійснюється у штатному режимі.
  • Чи передається вірус 2019-nCoV через фрукти? Вже кілька тижнів поширюється інформація про небезпеку бананів. Але немає ніяких даних, котрі пов’язували б новий коронавірус та фрукти. Фрукти - непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом більше 2 діб, зводиться майже до нуля. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити. Тому заразитися через банани неможливо.
  • Що таке новий коронавірус? Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними.
  • Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання? Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
  • Як довго вірус живе на поверхнях? За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
  • Як захиститись від нового коронавірусу? • мийте руки; • уникайте близьких контактів з хворими; • збалансовано харчуйтеся; • пийте достатньо рідини; • провітрюйте та зволожуйте приміщення; • ведіть здоровий спосіб життя; • подбайте про достатню кількість сну; • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
  • Де можна знайти актуальну та достовірну інформацію про новий коронавірус? Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела.


  • Бесіди з правил протипожежної та радіаційної безпеки



    №п/п Тема бесіди Термін проведення
    1.Правила пожежної безпеки при проведенні занять та позакласних заходів.Вересень
    2.Протипожежна безпека у побуті. Правила протипожежної безпеки під час осінніх канікул.Жовтень
    3.Правила безпеки під час користування газом.Листопад
    4.Бесіда про заборону використання піротехнічних засобів. Дотримання правил пожежної безпеки під час новорічних свят.Грудень
    5.Правила протипожежної та радіаційної безпеки під час зимових канікул.Грудень
    6.Попередження трагічних наслідків пожеж. Правила поведінки та дії в разі пожежі.Січень
    7.Сильнодіючі отруйні речовини. Ознаки отруєнь. Засоби захисту та надання першої допомоги.Лютий
    8.Дотримання правил протипожежної та радіаційної безпеки під час весняних канікул.Березень
    9.Ртуть і небезпечність для людини. Дії учнів у випадку виявлення ртуті.Квітень
    10.Аварії, катастрофи й стихійні лиха, характерні для Запорізької області. Засоби захисту та надання першої допомоги.Травень
    11.Правила протипожежної та радіаційної безпеки під час літніх канікул.Tравень


    Бесіди з правил дорожнього руху



    №п/п Тема бесіди Термін проведення
    1.Безпека руху школярів. Уміння правильно обирати дорогу.Вересень
    2.Рух транспорту. Шлях до зупинки транспортних засобів. Правила безпеки руху на осінніх канікулах.Жовтень
    3.Дорожня розмітка. Її види, призначення. Групи дорожніх знаків.Листопад
    4.Сигнали світлофора. Регулювання дорожнього руху.Грудень
    5.Правила безпечної поведінки на дорогах під час зимових канікул.Грудень
    6.Причини ДТП. Правила надання першої медичної допомоги.Січень
    7.Правила поведінки на залізничних переїздах. Відповідальність за порушення.Лютий
    8.Правила безпечної поведінки на дорогах під час весняних канікул.Березень
    9.Основні правила руху велосипедистів. Безпека руху.Квітень
    10.Чи знаєш ти права та обов’язки пішохода?Травень
    11.Правила безпечної поведінки на дорогах під час літніх канікул.Tравень


    Бесіди з попередження дитячого травматизму



    № п/п Тема бесіди Термін проведення
    1 Інструктаж з правил безпеки на вулиці, у школі, на спортмайданчику, під час перерви та навчальних занять. Вересень
    2 Небезпека будівельних майданчиків. Жовтень
    3 Безпека під час перебування на вулиці під час осінніх канікул. Жовтень
    4 Обережно, ожеледиця! Правила вуличного руху. Правила поведінки на замерзлих водоймах. Листопад
    5 Правила безпеки під час проведення новорічних ранків. Грудень
    6 Правила безпечної поведінки під час зимових канікул. Грудень
    7 Правила безпечної поведінки у поїзді, автобусі та громадських місцях. Січень
    8 Заходи по запобіганню захворювання на грип. Лютий
    9 Обережно, бурульки! Небезпека знаходження під дахами будинків. Лютий
    10 Правила безпечної поведінки під час весняних канікул. Березень
    11 Бесіда про необхідність обережного поводження учнів у місті після навчальних занять. Квітень
    12 Правила безпечної поведінки на воді. Травень
    13 Профілактика травматизму під час літніх канікул. Травень


    Бесіди з БЖД



    Бесіди з профілактики захворювань 

     Бесіди з БЖД

    Тематика бесід

    з попередження дитячого травматизму та нещасних випадків

     

    Запобігання отруєнь

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням. Профілактика харчових отруєнь.

    жовтень

    2

    Запобігання отруєння хімічними речовинами.

    травень

     

    Правила безпеки при користуванні газом

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Загальні відомості про природний та зріджений газ. Вимоги безпеки.

    жовтень

    2

    Дії людини під час виявлення витоку газу. Отруєння чадним газом. Надання першої допомоги.

    грудень

     

    Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами (петарди, піротехніка)

    грудень

    2

    Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами (снаряди, невпізнані предмети)

    травень

     

    Правила безпеки на воді

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Особливості купання у морі, річці, ставку, озері.

    вересень

    2

    Допомога утопаючому. Рятувальні прийоми та засоби надання першої допомоги потерпілому.

    листопад

    3

    Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку.

    грудень

    4

    Правила безпечної поведінки на воді та біля води.

    березень

    5

    Особливості купання людини в малознайомих та забруднених водоймах.

    травень

     

    Електронебезпека

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Поняття про джерела струму. Дія електричного струму на людину.

    листопад

    2

    Електротравми.

    січень

    3

    Правила безпеки під час користування електричними приладами.

    квітень

    4

    Надання першої допомоги людини враженій електричним струмом.

    травень

     

    Дії людини під час виникнення надзвичайних ситуацій

    з/р

    Зміст бесід

    Місяць

    1

    Радіаційна небезпека.

    вересень

    2

    Дії людини під час розливу ртуті.

    жовтень

    3

    Дії людини під час ожеледиці.

    січень

    4

    Дії людини під час виникнення повені або паводку.

    березень

    5

    Дії людини під час аварії на промисловому підприємстві з викидом сильнодіючих отруйних речовин.

    квітень

    6

    Людина та натовп.

    травень

     

     

    Перед кожними канікулами бесіди «БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ» і безпека під час канікул, безпечна поведінка з тваринами та у натовпі.

    Перед святами: заборона використання  феєрверків та петард.

     


    Контакти:
    м. Запоріжжя
    вул. Європейська 14а
    тел: (061) 769-80-15
    Розробник: © Cherniuk