Положення про дистанційну форму навчання
Інструкція користування платформою «Нові знання» NZ для учнів та батьків
Організація освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2023-2024 н.р. здійснюється згідно із листом МОН України від 06.09.2022 №1/1058-22 та Методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу дітей з ООП у 2023-2024 н.р.
Організація індивідуальних форм здобуття повної загальної освіти здійснюється відповідно до Положення про індивідуальні форми здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Наказом МОН України від 12.01.2016 р. № 8 (у редакції наказу МОН України від 10 лютого 2021 року №160).
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти під час занять з використанням дистанційних технологій
Online школа Запоріжжя
Всеукраїнська школа онлайн
Розклад навчальних занять 5-9 класи
З метою організації та проведення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти Запорізької області із застосуванням технологій дистанційного навчання рекомендуємо для використання педагогічними працівниками наступні регіональні електронні ресурси, до яких зараз відкрито вільний доступ: ● Дистанційна платформа “Online школа Запоріжжя” навчальні матеріали для всіх предметів 6-9 класів в розділі Повна загальна середня освіта - Державний стандарт БСО, 2011 - Навчальні програми для 5-9 класів. ● Запорізький портал ЗапоВікі перелік освітніх матеріалів за предметами в розділі Інтернет-ресурси. Освіта сьогодні існує без кордонів на варті майбутнього дітей!
Для надання можливості самостійного навчання школярам за наявності відповідних умов, на допомогу вчителям працівниками КЗ «ЗОІППО» Запорізької обласної ради підготовленоперелік онлайн-ресурсів Міністерство освіти і науки України з 14 березня 2022 року започатковує проєкт з онлайн-навчання на платформі для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів «Всеукраїнська школа онлайн». Більш докладно в Листі
Якісного та успішного перебігу навчання буде досягнуто лише тоді, коли три сторони освітнього процесу – вчитель, учні, батьки – будуть ефективно взаємодіяти та співпрацювати між собою. Якщо одна зі сторін неухильно відсторонюватиметься від спільної роботи над досягненням позитивних результатів, то це може призвести до непорозумінь. Перед тим як іти до школи як батьки, так і вчителі повинні знати свої права та обов’язки й дотримуватись їх. Хоча людям притаманно відстоювати свої права, але про свої обов’язки вони досить часто забувають – зазначив Віктор Громовий.
Також освітній експерт Віктор Громовий на своїй фейсбук-сторінці нагадав батькам про те, що вони також мають обов’язки, які прописані в Законі «Про освіту».
У Статті 55. п. 3. Закону України «Про освіту» чітко вказано, що батьки здобувачів освіти зобов’язані:
• виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
• сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
• поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
• дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
• формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
• настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
• формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
• дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).
До слова, у новому ПОЛОЖЕННІ про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти є пункт (I. Загальні положення, ст.13), у якому зазначено:
Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров’я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.
У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.