Гімназія № 8

БібліотекаТаровик Ірина Іванівна – провідний бібліотекар, завідуюча бібліотекою


Моє професійне кредо:
> Навчати і виховувати дітей за допомогою книги.
> Щоб жила книга, щоб не вичерпувалися знання.
> Щоб збільшувалась кількість читачів.
> Щоб діти робилися знаючими, допитливими, кмітливими.
Ціль моєї роботи допомогти:
> Учню оволодіти програмними знаннями та закріплювати їх бібліотечними засобами.
> Розвивати навики читання.
> Розвивати інтелектуальні здібності та таланти школярів.
> Навчити учнів розуміти, користуватися джерелами інформації.


Турнір "Знавці української мови"До Міжнародного дня рідної мови з дітьми 4-Б класу було проведено турнір "Знавці української мови".В ньому проводились конкурси: "сторінка рідного фольклору,"дивосвіт запитань," "криниця мудрості","пісня-душа народу","загадки про мову","прямо і влучно".


Інсцененізація народної казки вихованцями гуртка "Джерело"Виступ дітей з гуртка "Джерело", народна казка "Вовк і семеро козенят" на сучасний лад.


Літературний брейн-ринг: "Зорепад книжкових ідей"В шкільній бібліотеці проводилось захоплююче змагання любителів і шанувальників книги. В грі брали участь дві команди найерудованіших та найкмітливіших участників з 5–А класу. Класний керівник Тимчура І.В. була журі і оцінювала відповіді дітей та робила підрахунок балів. Переможцем стала команда «Кмітливі».


Шкільний захід "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"До дня Соборності України проводився захід "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг". В ньому взяли участь здобувачі освіти 6 - А класу з класним керівником Шушкевич Г. П. Захід пройшов цікаво, змістовно. Розповідали про історію свята, діти подивилися презентацію, ознайомились з літературою "Україна - наш дім". Діти розповідали вірші, співали пісні про Україну, відповідали на запитання вікторини.


Шкільний захід "Одна єдина Соборна Україна"В шкільній бібліотеці відбувся захід "Одна єдина Соборна Україна". Брали участь здобувачі освіти 2-х класів та гуртка "Срібний голос". Діти ознайомилися з історією свята, розгадували вікторину "Як я знаю Україну", розповідали вірші, співали народні пісні. Була організована виставка до заходу.


Книжкова виставка "Збройні сили Украни-шлях тривалістю у 30 років"
Бібліоперфоменс: «Літературні герої у бібліотеці»3 грудня у шкільній бібліотеці відбувся бібліоперфоменс: "Літературні герої у бібліотеці". Діти 3-Б класу показали виставу: «Курочка Ряба» на сучасний лад для дітей свого та 5-Бкласу. Також діти брали участь у конкурсах: «Казкове дефілє», «Пантоміма», «Хто швидше», «Казочки переплутались», «Рекламне оголошення», «Яка це казка?»


Книжкова виставка "Голодомор - трагедія нашого народу "
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиціїї та цінності".На цьому тижні для здобувачів освіти на високому рівні було проведено такі заходи:

1. Виставка "Літературна палітра Запоріжжя". На ній були представлені книги письменників Запорізького краю.

2. Благодійна акція "Читати, щоб радіти життю". Були подарені шкільній бібліотеці книги учнями 1-А, 1-Б, 5-Б класів.

3. Екскурсія до шкільної бібліотеки "Перша зустріч з бібліотекою" для 1-х класів. Діти ознайомились з книгами, виставками бібліотеки, відповідали на запитання вікторини, розповідали про свої улюблені книжки.

4. Презентація "Рідне місто-квітка України." У 4-Б класі

5. Свято "Посвята в читачі" 2 класи

6. Турнір "Веселі козачата" 3-В клас. В турнірі діти приймали участь у конкурсах: козацька кмітливість, супер козак, хто кого пересилить, повзунець, знавці історії, снайпер, шифровочка, скласти козацькі прислів' я, намалюю свого атамана.

ВСІ ФОТО


Книжкова виставка "Обереги українського народу "
26 квітня День Чорнобильської трагедіїПРЕЗЕНТАЦІЯ "26 квітня День Чорнобильської трагедії"


Тиждень дитячого читанняБуло проведено заходи:

1. Бібліотечний урок "Історія виникнення книги" 2 В клас.

2. Книжкова виставка в бібліотеці "Найкраща книга".

3. Літературна подорож "Казковими стежинами" 1 А клас.

4. Конкурс "Книжковий ерудит" 3 Б клас.

5. Турнір книгознавців "Читаючі мудреці" 3 А клас.

6. Бібліотечний ринг "Країна казкова - країна книжкова" 4 В клас.

7. Благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу".

Проводились конкурси та вікторини, діти давали відповіді на запитання, відгадували загадки, читали скоромовки, розповідали про найулюбленішу книгу, розгадували кросворд, дивились презентацію.


День пам'яті Героїв Небесної СотніКнижкова виставка до роковин небесної сотні "Твої герої, Україно!"


25 лютого 2021 року – 150 років від дня народження Лесі Українки25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Завідуюча бібліотекою Таровик І.І. підготувала і провела літературну мозаїку "На крилах пісень" із здобувачами освіти 6-Б класу. Діти ознайомилися з біографією Лесі Українки, давали відповіді на запитання вікторини,розповідали вірші народної поетеси. У читальному залі бібліотеки Запорізької гімназії №8 організовано книжкову виставку "На крилах пісень" з творами Лесі Українки, які можна взяти в бібліотеці і прочитати.


Вічна пам'ять воїнам-інтернаціоналістамДо Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці Запорізької гімназії №8 завідуючою бібліотекиТаровик І.І було проведено книжкову виставку «Герої не вмирають…Просто йдуть...»


У світі цікавогоЗдобувачі освіти 2-Г класу взяли активну участь у конкурсі ерудитів "У світі цікавого", який для них підготувала і провела завідуюча бібліотекою Таровик І.І.. Діти відповідали на запитання конкурсу, розгадували кросворд і загадки, знаходили замасковані слова.


Калейдоскоп професійПротягом тижня профорієнтації завідуюча бібліотекою Таровик І.І. провела корисну годину спілкування в 9-А класі на тему "Популярні і затребувані професії в Україні"


27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Голокост в Україні Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви. Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) - близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв. Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб. Євреї, які залишалися на території Закарпатської України, у травні 1944 р. були вивезені до концтабору Аушвіц. По прибуттю вони, у переважній більшості, загинули в газових камерах. Бабин Яр Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 осіб. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень. Серед постраждалих – комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії, в’язні гестапо, українські націоналісти. Весною 1942 р. починає діяти Сирецький концтабір. Бабин Яр став останнім місцем і для його численних ув’язнених. Бабин Яр – некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.


22 січня – День Соборності УкраїниДень Соборності України - приуроченний до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну». Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. 22 січня 1990 року мільйони українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України. Вперше на державному рівні День Соборності України почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави». Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної політичної нації. Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. Як ніколи раніше, День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!


Електронні версії підручниківЕлектронні підручники можна переглянути он-лайн або завантажити на свій улюблений пристрій за наступним посиланням


Всеукраїнський місячник бібліотек "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта"-2020У гімназії пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта".Головною метою є – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

Для здобувачів освіти на високому рівні було проведено такі заходи:

1. Екскурсія «Світ бібліотеки» (1 кл.)

2. Книжкова виставка «Еко - креатив» (1-11кл.)

3. Свято «Посвята в читачі» (2 кл.)

4. Буктрейлер "Про тварин" (5 кл.)

5. Презентація «Книги дня-енциклопедії» (5 кл.)

6. Перевірка підручників (4-9 кл.)

7. Вікторина «Заповідними стежками світу» (6кл.)

8. Гра «Брати наші молодші» (4кл.)

9. Екоподорож «Екологічне асорті» (3кл.)

10.Книжкова викладка «Заповідні куточки України» (5-9 кл.)


Віртуальна виставка Таровик І.І.
Альманах "Знову Афган наснився..."
Екотур "Світ навколо тебе"
Конкурс "Розумники й розумниці"
Казковий квест "Знайди скарб"
Бібліотека в шкільному таборіБібліомарафон "Поміркуймо, почитаймо, розважаймося"


Книжкова виставка "Тобі, чий подвиг безсмертний" (до Дня пам'яті та примирення).
Читаємо твори письменників рідного краю
Презентація "Майбутні професії України"
Бібліотека на канікулах. Подорож "Сім чудес світу"
Тиждень дитячого читання1.Книжкова виставка"Книга твій друг"1-11 кл.

2.Акція"Подаруй шкільній бібліотеці книгу"1-11кл. Книги подарували: 6 класи -2 книги, 8-В клас Галанцева Варвара,2-А клас Заверіко Микита, Кірілл


Тиждень дитячого читання1. Турнір книгознавців "Три мудреці" (3 Б кл.)

2. Круїз "Навколо світу сторінками періодики" 5-А кл.

3. Бібліомарафон "Від реальності до казки - один крок" 2-А кл.

4. Година цікавої інформації "Новини книги Гіннесса" 6-В кл.


Вибір підручниківПротоколи вибору підручників для 6 та 11 класів:
6 клас
11 клас


Літературна вікторина "Чи знаємо ми Шевченка"
Книжкова виставка "На допомогу вчителю"
Бібліотека на канікулах1. Книжкова виставка "Мова - духовний скарб народу". 2. Гра "Бібліотечне лото"


Літературний конкурс "Бібліотечний ерудит" 4-Б, 4-В класи.
Книжкова виставка "Відлуння афганської війни"
Вікторина "В моєму серці Україна". 6-В клас
Бібліотечні заходиВиставка до Дня Соборності України "Я люблю Україну".
Правознавча вікторина "Я маю право" 9-В клас .


Бібліотека на зимових канікулах1. Вернісаж" Мандрівка книжковим містом ".

2. Випускниці 11-А класу завітали до бібліотеки .


Літературно-пізнавальна гра "Найуважніший читач" 3-В клас
Презентація "Професії майбутнього"
Бібліотечна гостинаБібліотека-філіал 6. Захід"Наші улюбленці". 2-А клас


Бібліотечні заходи
1. Бенефіс читача"Книга у моєму житті" 6-А клас
2. Мозаїка "Книга своїми руками" 2-А клас


Бібліотечні заходи
1. Конкурс"Найкращий відгук на прочитану книгу". 5-Б клас
2. Конкурс дитячих ілюстрацій до казок і оповідань
Василя Сухомлинського"Малюю улюблену казку". 4-В клас
3. Флешмоб"Читаємо Василя Сухомлинського". 4-В клас
4. Літературна мандрівка"Що це за казка?". 1-А клас


Конкурс казок "Юний казкар"
Віртуальна виставка
Бібліотека на канікулахБрейн-ринг "Яке це чудо - казки!"


Виставка "Я - творча дитина"У виставці взяли участь такі класи:1-А,1-Б,1-В,2-А,2-Б,3-Б,3-В,4-Б


Місячник бібліотекПроведені заходи:
1. Свято" Посвята в читачі "(2 класи)
2. Екскурсія в шкільну бібліотеку(1 класи)
3. Виставка"Я-творча дитина"(1-4 класи)


Книжкова виставка до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського
Захід "Ми діти твої, Україно"
Акція " Подаруй шкільній бібліотеці книгу"Закінчилась акція " Подаруй шкільній бібліотеці книгу ", було подаровано 20 книжок:
1. Онищенко Марія 2-А клас - 10 книжок.
2. Пономарьов Богдан 3-Б клас - 1 книга.
3. Спірін Даніїл 3-А клас - 1 книга.
4. Учні 5-х класів - 2 книги.
5. Огаренко Віталій 6-А клас - 2 книги.
6. Учні 8-В класу - 4 книги.


Екскурсія до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна
Акція "Подаруй книгу шкільній бібліотеці"
Вибір книг в бібліотеці . Виставки
Тиждень дитячої книги1.Вікторина "Зі сторінок казок".
2.Книжкова мозаїка "Читання - країна чарівна".
3.Бібліомарафон "Книги - вірні друзі".
4.Бібліотечний урок "Періодичні видання для дітей молодшого віку".
5.Літературна гра "Розумники та розумниці".
6.Бесіда-подорож "Україна - єдина країна".
7.Книжкова виставка "Книга твій друг".


Український гравікон "Квітни, наша мова "Український гравікон "Квітни, наша мова ". Виставка "Рідна мова - диво калинове ".


Конкурс закладок
Книжкова виставка до Дня соборності України
Бібліотечні заходи на канікулах
1. Бібліофреш "Мандрівка в країну Журналію"
2. Бібліографічна мозаїка "Допитливі читайлики"


Бібліотека на канікулах1. Літературно-ігровий колаж "Подорож у казку"

2. Бібліомарафон «Поміркуймо, почитаймо, розважаймося» .


Буктрейлер
Контакти:
м. Запоріжжя
вул. Європейська 14а
тел: (061) 769-80-15
Розробник: © Cherniuk