Національний портал з імунізації

Все про вакцинацію можна дізнатися на НАЦІОНАЛЬНОМУ ПОРТАЛІ З ІМУНІЗАЦІЇ

Календар щеплення

Шановні батьки, вам на допомогу розміщуємо інформацію про Календар щеплень. Національний календар щеплень — це документ, у якому визначено перелік захворювань, від яких проводиться вакцинація, і строки проведення щеплень.
Додаткову інформацію про щеплення можна отримати
на відповідному сайті Мої щеплення
розрахувати щеплення малюка можна Персональний календар щеплень
радимо по питанням щеплень звертатися до сімейного лікаря або до Поліклініки дитячої лікарні №1, яка розміщена за адресою м. Запоріжжя, вул. Культурна, 123/18

Кирил ЧАЛОВ

Медогляд учнів

Схема періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів затверджена Наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 р. "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів". З нею можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Нагадаємо, що довідка про стан здоров'я школяра дійсна протягом одного календарного року та не прив'язана до 1 вересня.

Також принагідно наголошуємо, що МОЗ України прийнято рішення, відповідно до територіальних особливостей та потреб населення, розподілити регіони України, у частині яких медогляди можна проходити на базі лікувально-профілактичних, а в інших – на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

МОЗ України також ввів у 2012 році доповнення до Наказу №682 відповідно до якого, окрім виявлення наявних та потенційних небезпек для здоров'я, під час медогляду дітям та батькам пропонують пройти анкетування, метою якого є виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем.

Відвідувати лікарів бажано саме у медичних закладах, де можна якісно зробити скринінг дітей на предмет виявлення інфекційних і паразитарних захворювань, провести пробу Руф'є та, у разі необхідності, одразу отримати консультацію вузького фахівця чи зробити додаткові діагностичні обстеження.

Нагадаємо, що в результаті обстеження учням видається довідка затвердженої форми (№ 086-1/о), у якій обов'язково зазначається висновок лікаря-педіатра (лікаря загальної практики – сімейної медицини), а також відповідно до вікових груп школярів, висновок профільних лікарів-спеціалістів.

Також згідно з Наказом МОЗ України №682 проводиться щорічний аналіз стану здоров'я дітей за результатами обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також надається узагальнена інформація щодо аналізу стану здоров'я дітей за результатами проведеного обов'язкового медичного профілактичного огляду учнів навчальних закладів Міністерству охорони здоров'я України до 1 березня щороку.

Медики застерігають – без належної уваги дорослих за роки навчання в школі у дітей у 2,3 рази може зрости частота порушень гостроти зору, у 1,4 рази – порушення постави, у 3,8 рази частіше діагностується сколіоз, а також підвищується ризик захворіти на серцево-судинні недуги.

Прес-служба МОЗ України

У м. ЗАПОРІЖЖІ   ( ДЕНЬ ШКОЛЯРА) ОБОВЯЗКОВИЙ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ПРОВОДИТЬСЯ  У СЕРЕДУ.

Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради "Про організацію профілактичних медичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів"

Графік проходження медичного огляду учнями району в умовах ЛПЗ